Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AFRİN'E GİRMEYE HAZIRIZ
AFRİN'E GİRMEYE HAZIRIZ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Bölgede hakim tepeler zor bir coğrafya çok ciddi bir mücadele, savaş veriliyor. Tabi hava da bozuk. Zaman zaman kar, fırtına, sis ile yürüyen bir mücadele. Kar, bora, fırtına demeden askerimiz yoluna devam ediyor. Afrin şehir merkezini bir an önce kuşatıp teröristlerin dışarı ile temasını kestikten sonra yeni bir strateji ile harekatı sürdüreceğiz.
23 Şubat 2018, 17:54
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "Bu sabah itibarıyla hamd olsun 1873 teröristi etkisiz hale getirerek 415 kilometrekare civarında bir alanı kontrol altına almış bulunuyoruz. Yine bir köy şu anda bu teröristlerden arındırılmış durumda.
 
Bölgede hakim tepeler zor bir coğrafya çok ciddi bir mücadele, savaş veriliyor. Tabi hava da bozuk. Zaman zaman kar, fırtına, sis ile yürüyen bir mücadele. Kar, bora, fırtına demeden askerimiz yoluna devam ediyor. Afrin şehir merkezini bir an önce kuşatıp teröristlerin dışarı ile temasını kestikten sonra yeni bir strateji ile harekatı sürdüreceğiz. Ülkemizin varlığı sadece terörist ve tterörist sevicileri rahatsız ediyor. Bu süreçte bizi en çok üzen, müttefikimiz olarak gördüğümüz, siyasi ve askeri alanda çok derin ilişkilerimizin bulunduğu kimi ülkelerin sergilediği riyakarlık, hatta ciddiyetsizliktir" dedi. 
 
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na konuştu. 
 
"HİÇ KİMSENİN KİŞİSEL  HESABI, KİBRİ, HIRSI İLE  VAKİT KAYBEDEMEYİZ"
 
2019 seçimlerine ilişkin Erdoğan, "Çalışmalarımızı yoğunlaştırmak durumundayız. 2019 seçimleri herhangi bir seçim değildir. 2019 seçimleri ile Türkiye yepyeni bir yönetim sitemine geçecektir. Kimi partilerde şahit olduğumuz kısır çekişmelerin, incitici kavgaların sinsi ayak oyunlarının arasında kaybolup gideriz. Her kim AK Parti'yi böyle kısır döngünün içine sokmaya kalkarsa bu yönde bir çaba içine girerse önce şahsımı karşısında bulur. Hiç kimsenin kişisel  hesabı, kibri, hırsı ile uğraşamaz vakit kaybedemeyiz" diye konuştu. 
 
"SEÇİM SİSTEMİNİN ÖZÜNDE HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİK YOK" 
 
Seçim ittifakına ilişkin Erdoğan şöyle konuştu: "Her parti kendi listesi ile seçime girecek. Hedef oydaki zayiatı minimize etmek. Örneğin Büyük Birlik Partisi başta olmak üzere bu oluşum içinde yer almak isteyen ancak oy dağılımı itibarıyla kendi başına milletvekili çıkarma imkanı bulunmayan partiler ise ittifaktaki herhangi bir partinin listesinde seçime girebileceklerdir. Cumhurbaşkanı adayının da bu güç birliği çerçevesinde belirlenmesi gayet tabidir. 2019 Kasımındaki seçimlerde milletvekili ve cumhurbaşkanı adaylarının pusulaları birlikte verilecektir. Asıl yenilik burada. Seçmen her ikisi için oy kullanıp aynı zarf içinde sandığa atacaklarıdır. Seçim sisteminin özünde herhangi bir değişiklik yok. Her parti kendi milletvekili listesini yapacak. Kendi oyunu alacak, kendi milletvekillerini çıkartacaktır. 
 
Tek fark ittifak halinde seçime giden partilerin oylarının birlikle sayılması milletvekili dağılımının bilahare bu toplamın yeniden dağılımı ile belirlenmesidir.
 
Gereksiz oy kayıplarının önüne geçmek için pusulanın ilgi alanının neresine mühür basılırsa basılsın iradenin kabul edilmesi de önemli bir yeniliktir. Böylece ittifaklar hukuki bir zemine kavuşturularak milletin karşısına gizli, saklı bir şekilde değil her şey önceden ilan edilerek çıkmış olunacak. Bizim AK Parti olarak ittifaklardan korkmamızı, çekinmemizi gerektirecek hiçbir husus yoktur. Milletimize de  kendimizi de güveniyoruz. 
 
CHP başta olmak üzere kimi muhalefet partilerinin bu konudaki itirazlarına baktığımızda hiçbir makul, mantıklı dikkate alınması gereken bir yer olmadığını görüyoruz.
 
Onun için kendi yolumuzda yürüyecek azami müştereklerimiz olan MHP ile başlattığımız bu süreci 2019 seçimlerinde kararlılıkla hayata geçireceğiz. Artık herhangi bir tereddütte bu yolculukta yer yok. Tüm teşkilatlılarımızın da nezaket içinde dikkatli ve yapıcı bir anlayış ile hareket edeceğine inanıyorum." 
 
"HER GEÇEN GÜN DAHA GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE TÜM DÜNYAYA GÖSTERİYORUZ" 
 
Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin Erdoğan şu ifadeleri kullandı: "Türkiye'nin güney sınırlarını terör örgütlerinin tehditlerinden ve tacizlerinden koruma konusundaki kararlılığını her geçen gün daha güçlü bir şekilde tüm dünyaya gösteriyoruz. Suriye ve Irak'ta yaşanan istikrarsızlıkların ülkemizin üzerine yüklediği insani sorumluluklarını yıllarca yüksünmeden yerine getirdik. Tüm çabalarımıza rağmen Suriye'de işler yoluna girmek yerine saldırıların ve terörün topraklarımıza kadar ulaştığını gördük. 
 
SALDIRILARIN ALTIN VURUŞU MAHİYETİNDEKİ 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ
 
Sıkıntılı bir süreci hep birlikte yaşadık. Ülkemize yönelik saldırıların altın vuruşu mahiyetindeki 15 Temmuz darbe girişimi tam tersine milletimizin ve devletimizin  adeta yeniden dirilişine, şahlanışına bana göre vesile oldu.  
 
KAHRAMAN ASKERLERİMİZ,ADIM ADIM AFRİN'E DOĞRU İLERLİYOR
 
Kahraman askerlerimiz, Mehmet'imiz büyük bir fedakarlık ve cesaretle bölücü terör örgütünün Türkiye'ye karşı saldırıları için özenle hazırladığı tahkimatları teröristlerin başına geçirerek adım adım Afrin'e doğru ilerliyor. 
 
Bu sabah itibarıyla hamd olsun 1873 teröristi etkisiz hale getirerek 415 kilometrekare civarında bir alanı kontrol altına almış bulunuyoruz. Yine bin köy şu anda bu teröristlerden arındırılmış durumda. Bölgede hakim tepeler zor bir coğrafya çok ciddi bir mücadele, savaş veriliyor. 
 
BU YOL HARİTASINI DA YAVAŞ YAVAŞ UYGULAMAYA KOYMAMIZ GEREKİR
 
Derdimiz, 3 buçuk milyon ülkemizde o bölgenin, bölgelerin insanı var onları tekrar kendi evlerine, topraklarına nasıl döndürebiliriz bunun hesabı içindeyiz. Bu hesabın yanında birçok hesapları da yapmıyor değiliz. Onları da yapıyoruz. Çünkü bütün bu serecin stratejisi, taktikleri, yol haritası vardır. Bu yol haritasını da yavaş yavaş uygulamaya koymamız gerekir. 
 
HAREKATIN  İNŞALLAH DAHA HIZLI İLERLEMESİNİ BEKLİYORUZ
 
Bölgedeki hakim tepeler şu anda büyük ölçüde askerlerimiz tarafından teröristlerden temizlendiği için harekatın bundan sonraki kısmının inşallah daha hızlı ilerlemesini bekliyoruz. 
 
KAR, BORA, FIRTINA DEMEDEN ASKERİMİZ YOLUNA DEVAM EDİYOR
 
Tabi hava da bozuk. Zaman zaman kar, fırtına, sis ile yürüyen bir mücadele. Kar, bora, fırtına demeden askerimiz yoluna devam ediyor. 
 
AFRİN ŞEHİR MERKEZİNİ BİR AN ÖNCE KUŞATIP ...
 
Afrin şehir merkezini bir an önce kuşatıp teröristlerin dışarı ile temasını kestikten sonra yeni bir strateji ile harekatı sürdüreceğiz. Ülkemizin varlığı sadece terörist ve terörist sevicileri rahatsız ediyor. İnşallah en kısa sürede Afrin bölgesini teröristlerden temizledikten sonra ülkemizdeki yüzbinlerce bölge sakininin kendi yurtlarına dönebilmesine imkan sağlayacağız. 

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 FIRAT'IN DOĞUSUNUN GERÇEKLERİ
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 YANLIŞ STRATEJİ - Kadri Gürsel
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

KIBRIS'A GEZME YADA FARKLI AMAÇLI HİÇ GİTTİNİZ Mİ ?

EN ÇOK OKUNANLAR