Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yalçın  Koçak

Yalçın Koçak
YÖK İMAMI KİM ?
3 Eylül 2016, 16:12

 

Söylemekle kalmadık yazmıştık da; Şimdinin tu kakası, dünün camiası FETÖ/PDY yapısının 18 vakıf üniversitesi var, 59 Rektörü var (Bir kaçı gitti) dedik, YÖK 15 üniversiteyi kapattı, (o da ayrı bir garabet ve yazı konusu) Peki o üç üniversite niye bu listede yok, devlet üniversitelerinde ki Rektörler ve onların koruması altında ki örgüt üyeleri, uyumaya bırakılan kozaları, kriptolar okyanus ötesinden gelecek talimatı beklemektedirler. En kuvvetli oldukları sektör Eğitim olurda, bunlar MEB ve YÖK’de olmazlar mı? Bu iki kurumda mebzül miktarda vardılar, hala da varlar.

YÖK’de Gökhan Çetinsaya döneminde ve bilhassa Abdullah Gül atamalarına dikkatlice baktığınızda “Konya Profesörleri” yazımızda açık açık yazdık ilgili kurumları göreve davet ettik, dil bilmeyenleri hemen ayıklayalım, tard edelim diğerlerinin Jürilerini mercek altına alalım. Aklını bir meczuba teslim etmiş adama nasıl profesör denir arkadaş, sindiren varsa beri gelsin.

İşadamlarının mal varlıklarına el koyuyorsan, Akademisyenlerinde hatırla, ahbap çavuş ilişkisiyle, irtikap eyledikleri, liyakatsiz oldukları makamları, akademik sıfatları ve cübbelerini üzerlerinden alalım. 

Taşınamayan sıfat sahibine külfet getirir.

Uzun lafın kısası; Her yerin imamı çıktı da nerede YÖK imamı? 

İmamları ele geçirilince; Koza savunmaya geçti, Kayyumları gizledi, her yerin bir kayyumu var. Yekta Hoca YÖK imamının kim olduğunu biliyor da, niye susuyor. Anlamak mümkün değil.

Saraç ailesi Tayyip Erdoğan’a manevi borcunu böyle mi ödemeliydi, neredeyse 2005’ten beri 11 senedir YÖK’ün içinde 2 yıldır da başında bu olanları önceden görmeyip, önlem almadıysa içeride ki güçler savaşından, yarınlar için anlam çıkarmadıysa bırak; Geziden bu yana biley taşının sesini duymayıp, kıvılcımlarını görmediyse yazıklar olsun.

Cezaevindeki adamı itirafçı kullanan zihniyet; Kendisine karşı başka bir ülkede ama rehin, ama esir sonuçta müessir bir gücü kullanmak için plan ve program geliştirilmiş olabileceğini anlayabilmeliydi, geleceği okuyabilmeliydi.

Hadi Yekta Hocanın gözünde gözlük, elinde sözlük, Kulağı fısıltılarıda mı işitmedi; Şaban Çalış’ın, Yavuz Atar’ın, İlyas Doğan’ın, Ömer Anayurt’un dolaplarında dolanan Kosova soruşturmalarınıda mı duymadın, altında ki herzeleride mi okuyamadın, AÜHF’nin dekanı Hüseyin Altaş’ın Rumeli’de ki Türkçe Akademik dilinin katline ilişkin fırıldaklarında onayın yok muydu? Bana bağlı değildi demek seni kurtarıyormuydu, hoca.

Yekta Hoca, ya imamı ver, ya da Kripto benim de, istifa et.

İstifa çok şerefli bir müessesedir, ama Şeref haysiyet cellâtlarına göre değildir…

Yalçın Koçak

 

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 FIRAT'IN DOĞUSUNUN GERÇEKLERİ
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 YANLIŞ STRATEJİ - Kadri Gürsel
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

KIBRIS'A GEZME YADA FARKLI AMAÇLI HİÇ GİTTİNİZ Mİ ?

EN ÇOK OKUNANLAR