Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yalçın  Koçak

Yalçın Koçak
BREXİT İNGİLİZ DIŞARI
1 Şubat 2016, 22:19

 

AB'nin geleceğinin sıkıntılı olduğu konusunda bir kaç yazı yazdık ve bunun uzun ömürlü bir birliktelik olamayacağını Papaz Erasmus'un Türk ve İslam husumeti düşüncesi üzerine kurulu bir Avrupa Emperyalizminin hayalden öteye bir şey olmadığını yazdık.

1947 yılında Fransa Kralı Henry ile İngiliz Churcill'in müşterek hasımları Almanları enterne etmek, Osmanlı ile ittifaklarını engellemek, hatta Japonlara kadar uzanan bir paktı, bir mihveri ortada kaldırma amaçlı birliktelikleri; önce Almanya'ya muhtaç oldu şimdi de Türkiye'ye 

İki Avrupa Birliği var dedik, Birisi Kıta Avrupa Birliği, diğeri Ada Avrupa Birliği. Gizli çekişmeler iki hasım olan Fransa ve Almanya'nın Fransalmanya birlikteliği ki zorlama bir birliktelikle buraya kadar getirdi, İngiltere zaten parasını Euro yapmayarak Kıta Avrupa'sındakilere maraba muamelesi yapmaya devam ediyor ve Birliktekiler de ABD kapatması İngiltere'ye artık yeter diyorlar. 
Almanya; ABD ve İngiliz vesayetinden kurtulunca yelkenlerini Orient'e ve eski müttefiki Türkiye'ye doğru şişiriyor. Akıllarında hala Labensraum var, aferin unutmamışlar demek ki?.
Şimdi İngiltere'nin bir blöfü var. Masada ''Ayrılırım Ha'' blöfünü biz nasıl görmeliyiz?  
Dünyaya ve bizlere; sınırları olmayan birlik olmuş devletleri öneren İngiliz emperyalizminin Başbakanı Cameron'un ağzından neler duyuyoruz,
" Ulusal Devletimizle Gurur Duyuyoruz "
İngiliz kibiri ve Kıta Avrupasına üstten bakışı sesinin tonundan belli oluyor.
"Avrupa'nın rekabet gücümüze engel olmak yerine, güçlendirmesini sağlamak istiyoruz"
Buda sömürünün kibarcası, farkında mısınız. Biz derken içinde Avrupa yok, adam açıkça ya biz, ya da biz diyor. Buyursun Kıta Avrupa'sı bu sözleri nereye koyarsa koysun.
Sosyal yardım sistemlerinin İngiltere'yi bir çekim merkezi haline getirdiğini söyleyen Cameron göç konusunda sıkıntılarını dile getiriyor.
 
Yüzyıllarca Dünya'yı ve petrol coğrafyasını sömüreceksin, kendi adanda refah içinde yaşamak için sosyal güvenlik duvarları inşa edeceksin ve Ortadoğu diye ad taktığın yerdeki ahali uyanıp gelip çaldığın, sömürdüğün zenginliğinden iane olarak payını almaya geldiğinde kıyamet koparacaksın.
 
Cameron sen Mart kedisi misin???
 
İngiliz kuralını kendi koymadığı hiç bir oyunda yoktur, ütülmeye gelemez.
Sunday Times anket yaptırmış, İngiliz'lerin %43'ü AB'den çıkmak istiyormuş, %40'ı da kalalım derken %17 'de kararsız gözüküyor.
 
Biz nasıl tavır almalıyız ? Çok önemi bir soru.
 
İngiltere'nin AB'de bırakacağı boşluğu doldurmaya ne kadar hazırız.
Brexit yani Britanya ve Exit (çıkış) sözcüklerinin birleşmesinden olan Brexit aslında başka bir birleşmeye FransAlmanya mürekkep sözcüğüne tahammülsüzlüğün karşı hamlesi gibi, topun sahibi çocuğun sayım suyum yok, caydım eve gidiyorum verin topumu demesi gibi bir şey.
AB yanlısı olup İngiliz kuklası olmaktan sıkılan İskoç'lar bağımsızlık referandumunu bu kez başarırlar.
 
İrlandalı Keltler zaten sevmedikleri bu soğuk nevaleler ile ve onların entrikalarıyla daha fazla kokuşmak istemeyeceklerdir. 
 
Ada içine kapanacaksa Birleşik Krallık sadece bir Ada Krallığına dönüşecektir. Oxfort da, Exeter de, Orient enstitülerinde okuttuğun, kokuttuğun Comonwelt mütegalibelerin de güneşinin batmasını engelleyemeyecektir. 
 
Kader 1947'de iki memorandum ile bizi ve Yunanistan'ı ciro ettiğiniz Amerikalı'lara galiba 60 sene sonra 2017'de kendinizi teslim edeceksiniz. 
 
(AB-İngiltere+Türkiye)= Daha genç ve üretken ve de üreyen bir Avrupa demektir, Dinamizm demektir, Hümaniteryan demektir, etnik,dini ve mezhepsel saplantılarından ve safralarından kurtulmuş Yeni bir Avrupa demektir. Bu Trio işte Avrupayı uçuracak trimvuaradır. 
 
Belki siz geleceğinizi biz de geçmişimizi kurtarmış oluruz.  
Brexit'e İngiliz halkının değil, bizim nasıl baktığımız önemli.!!!
 
    Yalçın Koçak
 Şeffaf Gazete.com

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 FIRAT'IN DOĞUSUNUN GERÇEKLERİ
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 YANLIŞ STRATEJİ - Kadri Gürsel
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

KIBRIS'A GEZME YADA FARKLI AMAÇLI HİÇ GİTTİNİZ Mİ ?

EN ÇOK OKUNANLAR