Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yalçın  Koçak

Yalçın Koçak
ÜÇÜNCÜ BİN YIL
30 Aralık 2015, 16:24

 

Sorgularsanız profesörlüğünüz gidiverir, bakan dahi olsanız. Yapma denildiği halde Milgem´i yapar, depremde batmış deniz altı fabrikasını Tuzla´da tekrar kurarsanız Orgeneral dahi olsanız fark etmez, erbaş yapılıverirsiniz.

Büyük bir yol kazası olmazsa, Büyük Asya Jeopolitiği, bizi, çıkan, yükselen elevatörde olmaya mecbur ediyor. Bunu tüm dünya görüyor da bizim kara gözlüklüler niye görmemek de direniyor, anlamak mümkün değil.

Dünyayı yönettiğini zannedenler, hiç de istemedikleri halde oluşturdukları suni gündemlerle topu kapımızın önüne kadar getirdiler. Ne umdular, ne buldular farkındalar mı acaba diye soracağım; yukarıda bir plan yapıcı daha vardı ve onların hesabında olmayanlar oldu.

Pek çoğumuz olanları algılamakta zorlanıyoruz.

Geleceği inşa etmek isteyenler, tahrip ettikleri fikirler ya da ektikleri saçmalıklar ile bir yere gidemeyeceklerini gördüler ve tek alternatiflerinin İslam olduğunu da anladılar. Şimdi manevra yapan, yapana.

Batı modernitesinin iflas ettiği, post modernitesinin de derde derman vermediği bu asr-ı zamanda ; insanlığa umut vaat eden tek din yada idol olarak İslam kalmıştır. Temsilcisi de Türklerdir. İnsan yazması bütün izm´lerin iflasını gördük.

Günümüz Müslümanları global bir güç olabilme imkanlarından yoksundur.

İslam´ın dünyayı değiştirecek potansiyeli vardır. Müslümanlar olarak da bu konuda ortak akıl, çalışma ve gayret ile İslam´ı insanlığın umudu haline getirecek dünyaya entegre edilecek küresel karakteristikte toparlayıcı, birleştirici, ayrışmayı engelleyici, yaşatan, yeşerten, hayat ve refah sunan, adaleti hakim kılan, ötekileştirmeyip saflaştıran, sistematik düşünce haline ancak biz Maturidiler, yani Anadolu Türk Müslümanları getirebiliriz. Bizler bu düşünce ekolünü, okulunu üretmeliyiz. Horasan, İstanbul hattı önemli bir iskelettir, kırdırtmamalıyız.?

Düşünce pınarlarımızı körelttiler, gözlerimizi kapadılar, kulaklarımızı tıkadılar. Gözlerimizin gerçekleri göremeyeceği, aklımızın doğruya erişemeyeceği obskürantizm eğitiminden geçirdiler, başarılı olanlara cübbeler, rütbeler verdiler, kepler giydirdiler. Aferin deyip uyanacağı güne kadar kullanmak üzere kadrolara da yerleştirdiler, işte vahşi Batı ve Oryantalizmi bizi böyle kullandı, programladı.

Cumhuriyetin arif yetiştirmeyen maarif sistemi bize bu konuları sorgulamamayı gayet güzel öğretmiştir.

Sorgularsanız profesörlüğünüz gidiverir, bakan dahi olsanız.

Yapma denildiği halde Milgem´i yapar, depremde batmış deniz altı fabrikasını Tuzla´da tekrar kurarsanız Orgeneral dahi olsanız fark etmez, erbaş yapılıverirsiniz.

Yargıç ta olabilirsiniz, savcı da; açılmaması gereken davayı açarsan, Van savcısı gibi diplomanla baş başa kalıverirsin.

Diplomatlar zaten diplomalı Batıcılardandır, adı hariciye, haricinde kimseyi içine almamış, almazda.

Bayan Merkel, Türkiye seyahatini çok mu isteyerek yapmıştır, şartların ve tarihin topu getirdiği kavşak bizim kapının önü, istersen gelme, mecburiyet var. Oyunda kalacaktıysa, Almanya o topa girilmeliydi ve de Merkel hanım geldi.

Tarihin asansörlerinin indirdiği ve çıkardığı medeniyetleri gözlerimiz önünde, ibretle okuyoruz.

Büyük bir yol kazası olmazsa, Büyük Asya Jeopolitiği, bizi, çıkan, yükselen elevatörde olmaya mecbur ediyor. Bunu tüm dünya görüyor da bizim kara gözlüklüler niye görmemek de direniyor, anlamak mümkün değil.

Bu konu iç politika yapılmayacak kadar önemli bir yüzyıl fırsatı meselesidir. Bu AKP´nin iktidar, CHP´nin muhalefet dönemine rastlamış olabilir, tersi de olabilirdi.

Önemli olan bu çağı ıskalamamak.

Üçüncü Bin yıl Türklerin asrı olacak. Bizli mi? Bizsiz mi? ...

Yalçın Koçak - Şeffaf Gazete.com

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 MUSTAFA CENGİZ GERÇEĞİ - Ferhan Tezcan
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BURSA'NIN MERKEZİNDE KÜÇÜK SURİYE ( 2 )
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 FIRAT'IN DOĞUSUNUN GERÇEKLERİ
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK

SİTE ANKET

2018 / 19 FUTBOL SEZONUNDA HANGİ TAKIM ŞAMPİYON OLUR
EN ÇOK OKUNANLAR