Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KONUK KOLTUĞU

KONUK KOLTUĞU
IŞİD'İN ELİNDE KAÇ ESİR ASKERİMİZ VAR ?
6 Aralık 2016, 11:59
 
35-40 civarında Türk askerinin IŞİD'in elinde rehin olduğu söyleniyor'
 
"Bu konuda karartma var. 'Toplamda 3 asker var' diye resmi bilgi verildi ama yerel kaynaklar bu sayının 35-40 civarında olduğunu söylüyor"
 
Bu konuda karartma var.
 
Resmi olarak hiçbir bilgi alınamıyoruz,toplamda 3 asker diye resmi olarak bilgi verildi ama yerel kaynaklar bu sayının daha fazla olduğu, 35-40 civarında rakam olduğu söyleniyor. Bizzat görmüş değiliz, o nedenle bu bilgiyi yazamıyoruz. Halkı infiale sevk etmekle suçlanabiliriz. Alandaki yerel muhabirler, gazeteciler bu sayının çok daha fazla olduğunu ve IŞİD'in elinde askerlerimiz olduğunu söylüyor. Biz resmi olarak 3 asker diyebiliyoruz" 
 
'IŞİD, IRAK VE SURİYE'DE SIKIŞTI'
 
IŞİD'in yeni sözcüsü el-Muhacir, Türkiye'ye saldırı çağrısı yaptı. Yayınlanan ilk ses kaydında "El Bab'da savaşın, Türkleri ve Kürtleri öldürün" diyen IŞİD sözcüsü, Türkiye'deki devlet kurumlarına da saldırılmasını istedi. 
 
"IŞİD tehlikesi yeni değil. Bu kez daha ciddi. Çünkü IŞİD Irak ve Suriye'de sıkıştı. Benzer saldırı açıklamalarında bulunmasını bekliyoruz" 
 
Saldırıların sadece Türkiye'ye yönelik değil, "Batı başından itibaren cihatçıları, IŞİD'i özgürlük ve demokrasi savaşçısı olarak gördüğü için bunlara muhalif deniyor.
 
Batı'nın insan hakları tezahürü olarak verdiği bir destek. Halep'te radikal İslamcılar sıkışmış durumdalar. Onlarca örgüt var orada. Suriye Ordusu, kazanımlar elde etmiş durumda. Halep'in üçte ikisini aldı. Ateşkes cihatçılara nefes aldırır. Kabul etmemeleri doğrudur" 
 
"AKP Türkiyesi'nin dış politikasını bu şekilde sürdürebilmesi mümkün değil"  "Suriye'de karşı karşıyasınız. Diğer tarafta ABD ile hem bir arada, hem karşı karşıyasınız. Dış politika omurgası yok. Alanda karşı karşıya siyasette ilişkileri bir yere sürüklemek mümkün değil"
 
AB süreci nasıl gider diyorlar
 
"Türkiye gibi bir ülke, hele ki son 14 yıldır ülkeyi yöneten siyasi erkin böyle bir politikası, stratejisi olamaz. AB'siz Türkiye bir şey yapamaz. Ticaretin yarısından fazlasını AB ile yapıyorsunuz. Gerçekçi değil. Nereye satacaksınız az üretiminizi? AB'ye bağımlısınız. Her yönüyle bağımlısınız.
 
Buradaki kopuşun maliyeti olacaktır. AB'de artık bunu ciddiye almıyor.
 
AB'nin artık bir B-C planı var. Mülteci tehdidi için de çözüm buluyor. Gerekirse Balkanlar'da tutarız, diyor. 6 milyar euro'yu vermeyip, şantaja katlanmayız diyorlar. Kapıları açacağız diyor Türkiye, aç. Cihatçıları, katilleri, canileri ne yapacaksınız?"
 
İbrahim Varlı - BİRGÜN
 

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 DEVLET CİDDİYETİ İÇTE VE DIŞTA SARSILIRKEN
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 ABLALAR VE ABİLER İKTİDARI -Sami Özuslu
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KKTC SEÇİMLERİNDEN ALDIĞIM MESAJ
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 İSTANBUL'UN ÇALINAN, KAYIP DEĞERLERİ…
Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC
 '' HUKUKSUZ YASALAR '' ÜLKESİ
Merve Sarı Merve  Sarı
 HAYATI NASIL OKUMALIYIZ ?
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 KIBRIS RUM KESİMİNE GİRDİM

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR