Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GENÇ MODELİN İNTİHARINDA SIR PERDESİ
GENÇ MODELİN İNTİHARINDA SIR PERDESİ
Amerika'da modellik yapan ve Türkiye tatilinde İstanbul Beşiktaş'ta bir evin 5. katından aşağı düşen Alexandra Sabuncu'nun yaşam savaşı sürüyor.Avukat Ece Dayıoğlu, Alexandra’nın intihara meyilli olmayan hayat dolu bir genç olduğunu söyledi
23 Temmuz 2018, 09:42

 

Amerika'da modellik yapan ve Türkiye tatilinde İstanbul Beşiktaş'ta bir evin 5. katından aşağı düşen Alexandra Sabuncu'nun yaşam savaşı sürüyor.

Alexandra Sabuncu (21) ve Kate Rose Penso (21) geçen cumartesi günü önce havuza gitmek için buluştu. Ardından saat 18.30 civarı Etiler’deki Jason Yusuf Levi’nin (24) evine gittiler. Saat 20.45’i gösterdiğinde Sabuncu, İstanbul’un en pahalı sitelerinin bulunduğu Adnan Saygun Caddesi’ndeki kaldırımda ağır yaralı olarak yatıyordu. Genç kız hastaneye kaldırıldı. Arkadaşları ise karakolda ifade verdiler ve Alexandra’nın aile sorunlarını olduğunu, alkol ve uyuşturucu aldıktan sonra dublex dairenin teras katından atladığını iddia ettiler.

Polis Sabuncu'nun intihara kalkıştığı ya da uyuşturucu etkisiyle terastan aşağıya atladığı ihtimali değerlendiriliyor.

Sabuncu'nun bedeninin binadan 2-3 metre ilerdeki caddede, yanında çantasıyla bulunması ve tanıkların "Koşarak atladı" ifadeleri, iddiaları kuvvetlendiriyor. Sabuncu'nun uyuşturucu kullanıp kullanmadığını adli tıp raporu ortaya çıkaracak.

image

BİNADAN UZAK YERE DÜŞMESİ KAFALARI KARIŞTIRIYOR

Polis kayıtlarına göre; 21 yaşındaki Sabuncu'nun binadan 2-3 metre ileride Adnan Saygun Caddesi'ne düşmüş olması kafaları karıştırıyor. Polis koşarak atlamış olabileceği üzerinde duruyor.

Sabuncu'nun o gün yanında olan arkadaşlarından biri Levi ailesinin oğullarından Jasen Yusuf Levi (24) diğeri ise Penso ailesinin kızı Kate Rose Penso... Verdikleri ifadelerinde "Gündüz havuz partisi yaptık ve alkol aldık" dediler.

Sabuncu ailesinin avukatı Cemal Sedat Dayıoğlu ise şüphelerini şöyle paylaştı
 
Avukat Ece Dayıoğlu, Alexandra’nın intihara meyilli olmayan hayat dolu bir genç olduğunu söyledi.

 

"Olay günü önce Ulus'taki Poyraz Sitesi'nde Kate ve Alexandra buluşuyor. Yanlarına 18.30 gibi E.M. geliyor. Kate ve Alexandra'yı otomobille alıp Jasen'in Adnan Saygun Caddesi'ndeki dairesine götürüyor. Akşam düğüne gideceği için kendisi kalamıyor. E.M. iki arkadaşında da alkol ve uyuşturucu gözlemlemediğini söyledi.
Kate emniyetteki ifadesinde, havuza gitmeden Alexandra'nın kendisine LSD isimli uyuşturucudan verdiğini söylüyor. Uyuşturucu almış olsalar E.M. bunu fark ederdi.
 
image
 
Kate ; 'Alexandra tuvalete gitti, daha sonra koşarak terastan atladı.
 
Bu sırada Jasen, arkası dönük bilgisayarla uğraşıyordu. Olayı görmedi' dedi. Jason ise o sırada müzik dinlediğini, Kate'i terasta koşarken gördüğünü ve onun atlayacağını düşünerek Kate'i tuttuğunu ancak Alexandra'yı görmediğini söylüyor. Alexandra'nın yanında çantası bulundu. İçinde cüzdan, cep telefonu, plaj terliği çıktı. Kim çantasıyla atlayarak intihar girişiminde bulunur ki? Ayrıca yola dik olarak düşmesi gerekirken yola paralel durumda bulunmuş. Bunların hepsi bizde kuşku uyandırıyor. Ayrıca kaldırım ile apartman arasında da epey mesafe var. Polis kayıtlarına göre 2 ile 3 metre ileriye düşüyor."
 
Şeffaf Gazete

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 FIRAT'IN DOĞUSUNUN GERÇEKLERİ
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 YANLIŞ STRATEJİ - Kadri Gürsel
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

KIBRIS'A GEZME YADA FARKLI AMAÇLI HİÇ GİTTİNİZ Mİ ?

EN ÇOK OKUNANLAR