Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ARAP DÜNYASI İLE ARAMIZ AÇILIYOR
ARAP DÜNYASI İLE ARAMIZ AÇILIYOR
Birleşik Arap Emirlikleri'nden Türkiye'ye: Arap dünyasında rejim değişikliği planlayan örgütlerle işbirliği yapıyorlar suçlaması geldi.
10 Mart 2018, 20:07
 
Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman da Mısırlı gazetecilere yaptığı açıklamada, ''İran, Türkiye ve terörist gruplar çağımızın şer üçgeni. Erdoğan'ın yönettiği Osmanlılar, Müslüman Kardeşleri de kullanarak halifeliği yeniden tesis etmek istiyor'' dediği ifadelerini kullanmasının hemen akabinde bir Türkiye iddiası daha geldi.
 
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri'nden Sorumlu Devlet Bakanı Enver Gargaş, Türkiye'nin Arap ülkelerinin bağımsızlığına saygı duymadığını ve Arap dünyasında rejim değişikliği planlayan örgütlerle işbirliği yaptığını iddia etti. 
 
Twitter'da açıklama yapan Gargaş, "Türkiye ve Arap ilişkilerinin en iyi seviyede olmadığını görmek güç değil. Ankara, Arap bağımsızlığını hesaba katarak komşularıyla mantıklı ve akıllıca bir ilişki kurmalı" ifadesini kullandı.
 
"Arap dünyası komşuları tarafından yönetilmeyecek ve şimdiki durum kalıcı olmayacak" diyen Gargaş, Türkiye'nin Arap dünyasında rejim değişikliği planlayan örgütlerle işbirliği kurduğunu iddia etti. 

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 FIRAT'IN DOĞUSUNUN GERÇEKLERİ
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 YANLIŞ STRATEJİ - Kadri Gürsel
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

KIBRIS'A GEZME YADA FARKLI AMAÇLI HİÇ GİTTİNİZ Mİ ?

EN ÇOK OKUNANLAR