Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PYD-YPG SINIRDAN TEMİZLENDİ
PYD-YPG SINIRDAN TEMİZLENDİ
TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bugün Afrin'in kuzeyindeki pek çok noktayı terörden temizledi. Alınan son noktalarla birlikte Azez-Cerablus hattında kuzey cephesi birleştirildi ve Kilis'in karşısına düşen hatta teröristlerin Türkiye sınırıyla teması kesildi
20 Şubat 2018, 13:59
 
 
Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Azez ile Şeyh Horoz arasında bulunan yol açıldı. Böylece Azez – Bülbül arası birleştirilmiş oldu. Öte yandan harekat kapsamında sabah saatlerinden bu yana 9 köy de teröristlerden temizlendi.
 
TSK ve ÖSO, Afrin’in Dayr Savvan köyünü kurtararak, Kilis ilinin karşısına düşen hatta teröristlerin Türkiye sınırıyla temasını kesti. Bugün Afrin’in kuzeyindeki pek çok nokta alınarak, Azez-Cerablus hattında kuzey cephesi birleştirildi.
 
image
 
DARMIK’TA MAYIN PATLADI: 10 ÖSO’LU YARALI
 
Suriye’nin Afrin bölgesinde ‘Zeytin Dalı Harekâtı’ devam ederken, Darmık Dağı’nda teröristlerin döşediği mayının infilak etmesi sonucu Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) 10 mensubu yaralandı. Yaralı ÖSO mensupları, Gülbaba ve Kocabeyli Sıhhi Tahliye noktalarına getirildi. Burada ilk müdahaleleri yapılan yaralılar, ambulanslarla Kilis Devlet Hastanesi’ne getirilerek acil serviste tedaviye alındı. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.
 
DARMIK VE ÇEVRESİ BOMBALANIYOR
Bu arada, Darmık Dağı çevresindeki terör örgütü hedefleri, karadan topçu birlikleri, havadan da jetler tarafından ateş altına alındı. Bombalanan bölgeden duman yükseldiği görüldü.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 FIRAT'IN DOĞUSUNUN GERÇEKLERİ
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 YANLIŞ STRATEJİ - Kadri Gürsel
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

KIBRIS'A GEZME YADA FARKLI AMAÇLI HİÇ GİTTİNİZ Mİ ?

EN ÇOK OKUNANLAR