Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ESAD GÜÇLERİ AFRİN'E GELİYOR
 ESAD GÜÇLERİ AFRİN'E GELİYOR
Suriye devlet televizyonu: Hükümet yanlısı milisler birkaç saat içinde Afrin'e girecek duyurusu yaptı.
19 Şubat 2018, 18:00
Türkiye'nin Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı birinci ayını doldururken PYD/YPG ile Beşar Esad'ın devlet başkanlığındaki Suriye yönetimi arasında süregiden pazarlıklarda önemli ilerleme kaydedildi.
Suriye devlet televizyonu El İhbariye, bölgedeki muhabirine dayanarak, ''Halk Güçleri (hükümet yanlısı milis güçleri) birkaç saat içinde Afrin'e girecek'' dedi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 780 bin kilometrekareye düşmüşsek de buna sabrediyoruz
 
Üst düzey bir rejim komutanı  yaptığı açıklamada, Suriyeli Kürt güçlerle Esad hükümetinin, Türkiye'nin harekatını geri püskürtmek için Afrin'e Suriye ordusunun girmesi yönünde anlaşmaya vardığını söyledi..
 
image
'SİYASİ DEĞİL ASKERİ UZLAŞMA'
 
Suriye'nin kuzeyindeki tek taraflı Kürt yönetimine danışmanlık yapan Badran Jia Kurd, Reuters'e, ''Bize yardım eli uzatan herhangi bir tarafla işbirliği yapabiliriz'' demişti. Esad yönetimiyle yapılan anlaşmanın tamamen askeri olduğunu ve daha geniş anlamda siyasi bir uzlaşmaya henüz varılmadığını belirtirken "Bölgedeki siyasi ve yönetimsel konularda daha sonraki aşamalarda yapılacak doğrudan müzakerelerle uzlaşmaya varılacak" vurgusu yapmıştı.
 
Suriye ordusunun Afrin’e olası girişinin sonuçları ne olur?
 
Anlaşmaya karşı muhalefetin uygulanmasını engelleyebileceğini de aktaran Kürt yetkili ''Bu anlayış birliğinin ne kadar süreceğini bilmiyoruz, çünkü tatmin olmayan ve bu anlayış birliğinin bozulmasını isteyen taraflar var'' ifadelerini kullanmıştı.
 
İRAN BİR SÜREDİR SERT ÇIKIYOR
 
'Türkiye'nin Afrin'i Esad'a bırakabileceğini söylemek doğru olmaz'
El İhbariye'nin geçtiği haber öncesinde, Astana sürecinin üç garantöründen biri olan İran'dan, Dışişleri Bakanı Cevad Zarif'in ''Afrin sorunu için en iyi çözüm yolu, elimizdeki yasal ve meşru kaynaklardır, yani Suriye hükümeti aracılığıyladır'' açıklaması gelmişti. 
 
SURİYE-TÜRKİYE GÜÇLERİ BURUN BURUNA GELİRSE
 
ABD merkezli haber ajansı AP, anlaşmanın Türkiye'nin güçlerini çekmesine ve bir aydır hem havadan hem karadan devam eden harekatı sona erdirmesine yol açabileceği yorumunu yaptı. AP, bu konuşlanmanın, Suriye hükümet güçlerini Türkiye sınırına daha da yaklaştıracağına dikkat çekti.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 ABD DÜŞMANLIĞI KIBRIS'A TAŞINDI
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 ABD İLE AB'NİN TİCARET SAVAŞI
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 MİLLİ VE YERLİ, BEKA, DİRİLİŞ VE ÇIKIŞ
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 HUKUKU, GUGUK EDEN KİM?
Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC
 NİJERYALI CİNAYETİNİN SORUMLUSU KİM ?

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR