Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AUDI DÜNYA DEVİ TAKIMA SPONSOR OLDU
AUDI DÜNYA DEVİ TAKIMA SPONSOR OLDU
Almanya Bundesliga dünya devi takımlarından Bayern Münih, bir başka Alman dünya markası Audi ile dev bir sponsorluk anlaşması imzaladı.
9 Şubat 2020, 18:47
 
Almanya Bundesliga takımlarından Bayern Münih, otomobil markası Audi ile dev bir sponsorluk anlaşması imzaladı. Alman basınında çıkan habere göre, 10 yıl sürece anlaşmadan Bavyera ekibi 500 milyon Euro kazanacak.
 
Audi ile 2024 senesine kadar anlaşması bulunan Bayern, senelik 35 milyon Euro gelir elde ediyordu. Ancak Bavyera ekibinin bir süredir bir başka otomobil markası olan BMW ile toplam 800 milyon Euro değerinde bir anlaşma üzerinde çalıştığı konuşuluyordu.
 
image
 
Buna karşın Bayern Münih tarafı anlaşmayı uzatma kararı aldı. 2029'da sona erecek mukavele sayesinde Münih, senelik 50 milyon Euro kazanacak. Kulüp başkanı Başkanı Karl-Heinz Rummenigge, 'anlaşmayı uzattıkları için çok memnun olduklarını belirtirken, böylece iki taraf için güvenilir ve anlamlı bir ilişki kurduklarını kanıtladıklarını' söyledi.
 
image
 
Bayern Münih'te yüzde 8,33'lük hissesi bulunan Audi'nin daha önce hisselerini satması gündeme gelmiş ancak Alman otomobil markası bu durumu reddetmişti.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 SORUN SİSTEMDE Mİ? KÜLTÜRDE Mİ? Emre Alkin
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 KÜRESEL ISINMA VE KÜRESEL İSYAN
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 FARKLILIKLARI İLE GÜNEY KORE
Engin Ertem Engin Ertem
 GÜVENLİ TATİL ROTASI 'KIBRIS ''
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ŞÖHRET

SİTE ANKET

HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZEN ÇOK OKUNANLAR