Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UBER'E KÖTÜ HABER
UBER'E KÖTÜ HABER
Avrupa Adalet Divanı'nın gerekçeli açıklamasında ise, "Uber'in profesyonel olmayan sürücüler aracılığıyla bireylerin buluşmasını sağlayan hizmeti, taşımacılık alanına girmektedir,dedi.
21 Aralık 2017, 09:08
 
Avrupa Adalet Divanı, ulaşım platformu Uber'in 'ulaşım hizmeti sağlayan şirket' olduğuna karar verdi. Söz konusu karar ile Uber, Avrupa'da taksiler için zorunlu olan düzenlemelere uygun bir şekilde hizmet vermek zorunda kalacak.
 
Kurulduğu 2009 yılından beri faaliyet gösterdiği her ülkede tartışmalı durumda olan Uber hakkında, Avrupa Birliği'nin en üst mahkemesi olan Avrupa Adalet Divanı (ECJ) nihai kararını verdi.
 
Lüksemburg'daki mahkemenin söz konusu kararı sonrasında Uber, faaliyet gösterdiği ülkelerdeki taksilerin tabi olduğu yasalara göre hizmet vermek zorunda kalacak. 
 
 
Kararın hemen uygulanmaya başlanacağını kaydeden Avrupa Adalet Divanı'nın gerekçeli açıklamasında ise, "Uber'in profesyonel olmayan sürücüler aracılığıyla bireylerin buluşmasını sağlayan hizmeti, taşımacılık alanına girmektedir. Avrupa Birliği ülkeleri, buna göre düzenlemelerini yapabilecektir" ifadesi kullanıldı. 

 


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 FIRAT'IN DOĞUSUNUN GERÇEKLERİ
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 YANLIŞ STRATEJİ - Kadri Gürsel
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

KIBRIS'A GEZME YADA FARKLI AMAÇLI HİÇ GİTTİNİZ Mİ ?

EN ÇOK OKUNANLAR