Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UBER'E KÖTÜ HABER
UBER'E KÖTÜ HABER
Avrupa Adalet Divanı'nın gerekçeli açıklamasında ise, "Uber'in profesyonel olmayan sürücüler aracılığıyla bireylerin buluşmasını sağlayan hizmeti, taşımacılık alanına girmektedir,dedi.
21 Aralık 2017, 09:08
 
Avrupa Adalet Divanı, ulaşım platformu Uber'in 'ulaşım hizmeti sağlayan şirket' olduğuna karar verdi. Söz konusu karar ile Uber, Avrupa'da taksiler için zorunlu olan düzenlemelere uygun bir şekilde hizmet vermek zorunda kalacak.
 
Kurulduğu 2009 yılından beri faaliyet gösterdiği her ülkede tartışmalı durumda olan Uber hakkında, Avrupa Birliği'nin en üst mahkemesi olan Avrupa Adalet Divanı (ECJ) nihai kararını verdi.
 
Lüksemburg'daki mahkemenin söz konusu kararı sonrasında Uber, faaliyet gösterdiği ülkelerdeki taksilerin tabi olduğu yasalara göre hizmet vermek zorunda kalacak. 
 
 
Kararın hemen uygulanmaya başlanacağını kaydeden Avrupa Adalet Divanı'nın gerekçeli açıklamasında ise, "Uber'in profesyonel olmayan sürücüler aracılığıyla bireylerin buluşmasını sağlayan hizmeti, taşımacılık alanına girmektedir. Avrupa Birliği ülkeleri, buna göre düzenlemelerini yapabilecektir" ifadesi kullanıldı. 

 


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KKTC SEÇİMLERİNDEN ALDIĞIM MESAJ
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 TÜRK MİLLETİ KANDIRILDI -Ümit Kocasakal
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 İSTANBUL'UN ÇALINAN, KAYIP DEĞERLERİ…
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 ANAYASAL DÜZENDE-HUKUK DEVLETİNDE EROZYON
Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC
 '' HUKUKSUZ YASALAR '' ÜLKESİ
Merve Sarı Merve  Sarı
 HAYATI NASIL OKUMALIYIZ ?
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 KIBRIS RUM KESİMİNE GİRDİM

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR